برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

اتاق نشیمن برای افراد مختلف اهداف مختلفی دارند. در بعضی از خانه ها ، آنها به عنوان محل اصلی جمع شدن خانواده ها محسوب می شوند ، در حالی که در بعضی دیگر بیشتر یک نمایشگاه هستند و فقط در صورت حضور افراد از آنها استفاده می شود. در هر صورت ، هنگام تلاش برای چیدمان مبلمان اتاق نشیمن ، مسائل خاصی پیش می آید. این نکات را برای قرار دادن مبلمان در اتاق نشیمن خود بررسی کنید.

هنگام چیدمان مبلمان اتاق نشیمن باید چند نکته مهم را بخاطر بسپارید:

نقطه کانونی اتاق را ایجاد کرده و وسایل اطراف آن را مرتب کنید. در بعضی اتاق ها ، نقطه کانونی یک ویژگی موجود مانند یک شومینه یا پنجره خواهد بود و در بعضی دیگر ، این چیزی است که شما می توانید آن را به اتاق وارد کنید مانند تلویزیون.

فضای کافی برای گردش افراد در وسایل منزل اختصاص دهید تا بتوانند به راحتی از یک طرف اتاق به آن طرف دیگر بروند.

مبلمان را از دیوارها دور کنید. تماس پشت مبلمان با دیوارها یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که مردم در اتاق نشیمن مرتکب می شوند. قرار دادن قطعات به هم نزدیکتر ، محیط صمیمی تری ایجاد می کند. تا زمانی که پشت قطعات به پایان رسیده باشد، دلیلی برای خودنمایی آنها وجود ندارد

چیدمان مبلمان اتاق نشیمن

اندازه و محل قرارگیری مبلمان
وقتی نوبت به مبلمان اتاق نشیمن می رسد ، اندازه مهم است.

مبل و صندلی: اینها اغلب مبلمان بزرگ در اتاق نشیمن هستند ، بنابراین مهم است که متناسب با فضا باشند. مهمترین کاری که باید برای چیدمان مبلمان اتاق نشیمن انجام شود اندازه گیری فضا قبل از خرید هر یک از این مبلمان است. شما نمی خواهید آنها خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشند ، بنابراین بهتر است قبل از موعد برنامه ای را تنظیم کنید. با استفاده از تمام اندازه گیری های مناسب ، اتاق را روی یک قطعه کاغذ گرافیکی بکشید. مبل و صندلی ها را در چند نقطه مختلف قرار دهید و ببینید چه چیزی از لحاظ بصری و از نظر فضای مناسب برای شما بهتر است.

فرش: استفاده از فرشها روش مناسبی برای تعریف مکانهای نشیمن است ، اما اشتباه شماره یک افراد در اتاق نشیمن استفاده از فرشهای خیلی کوچک است. به یاد داشته باشید که تمام مبلمان باید بتوانند به راحتی روی فرش بنشینند. اگر فضا اجازه این کار را نمی دهد ، مطمئن شوید که حداقل پایه های جلوی مبلمان  روی فرش قرار دارد.

اکسسوری اتاق نشیمن
هنگامی که مبلمان در جای خود قرار گرفت و چیدمان مبلمان اتاق نشیمن پایان گرفت  ، مهم است که در مورد محل قرار دادن لوازم اکسسوری فکر کنید. به اندازه وسایل خانه ، به قرار دادن لوازم اتاق نشیمن هم فکر کنید.

اگر در مورد کارایی شما مطمئن نیستید ، برای ایجاد یک ترتیب از یک برنامه ریز اتاق آنلاین استفاده کنید. برخی از ظاهر متفاوت را امتحان کنید و ببینید چه چیزی بیشتر به نظر می رسد و چه چیزی برای سبک زندگی شما مفید است. اگر زیاد اهل کامپیوتر نیستید ، می توانید با استفاده از کاغذ گراف نقشه اتاق نشیمن را تنظیم کنید. فقط مطمئن شوید که از تمام اندازه گیری های مناسب استفاده می کنید ، بنابراین هنگام قرار دادن مبلمان در اتاق با هیچ شگفتی ناخواسته ای روبرو نخواهید شد.

میزهای کناری: معمولاً مورد پسند قرار می گیرند ، اما مهم هستند. تعداد مورد نیاز شما به میزان نشستن شما بستگی دارد. همه باید بتوانند بدون اینکه از جای خود بلند شوند و به سمت میز بروند ، به راحتی یک نوشیدنی بنوشند. سعی کنید یکی را در دو طرف مبل و بین جفت صندلی داشته باشید. نکته اصلی داشتن فضای کافی بدون ازدحام بیش از حد اتاق است. ارتفاع میزها تقریباً برابر با بازوی صندلی یا مبل باشد که در کنار آن قرار دارند.

 

بهاران دیزاین

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟