برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

روشنایی اتاق پذیرایی

نکات روشنایی اتاق پذیرایی

صاحبان خانه زمان زیادی را برای انتخاب مبل یا رنگ برای دیوارهای اتاق پذیرایی خود صرف می کنند ، اما اغلب اهمیت نور مناسب و روشنایی اتاق پذیرایی را فراموش می کنند. در فضایی که شما تلویزیون تماشا می کنید ، کتاب می خوانید ، بازی می کنید و مهمانان را سرگرم می کنید ، نورپردازی هم در عملکرد و هم در نمای اتاق به یک هدف مهم کمک می کند.

اتاق پذیرایی به طور کلی بزرگترین اتاق خانه است و روشنایی اتاق پذیرایی خیلی مهم است ، قطب فعالیتی است که در آن فعالیتهای متنوعی در شبانه روز انجام می شود. اطمینان از اینکه اتاق نشیمن شما برای جمع شدن در کنار خانواده ، سرگرمی ، استراحت ، مطالعه ، تماشای تلویزیون یا فیلم و سایر فعالیتهایی که در این قسمت مرکزی خانه شما انجام می شود به درستی و به زیبایی نورپردازی شده است ، از اهمیت فوق العاده ای بهره مند است.

یک اتاق پذیرایی با نور مناسب در حالت ایده آل باید دارای نور لایه ای باشد که برای ایجاد تعادل و فضای دلپذیر ، هر چهار گوشه را روشن کند. این می تواند ترکیبی از روشنایی محیط، لوسترها ، دیوارکوب ها ، چراغ های روی میز ، لامپ های کف ، روشنایی فرورفته و حتی نور شمع باشد تا اتاق را برای فضای مختلف و اهداف متفاوت روشن کند. در اینجا نکات روشنایی اتاق پذیرایی برای کمک به الهام بخشیدن به نور اتاق پذیرایی ارائه شده است.

روشنایی اتاق پذیرایی

یک طرح روشنایی مناسب برای اتاق نشیمن از انواع مختلف نور ، تنظیم شده در سطوح مختلف ، استفاده می کند که با هم کار می کنند فضا را گرم و جذاب می کنند و تاثیر بسزایی در روشنایی اتاق پذیرایی دارد.

هنگامی که به روشنایی اتاق پذیرایی خود فکر می کنید ، ابتدا با بررسی عملی ترین کار شروع کنید. در نظر داشته باشید نورپردازی های LED را که به سمت پرده ها ، کارهای هنری و هر گونه نازک کاری زاویه دارند ، در نظر بگیرید تا نور منعکس شده به داخل اتاق برگردد و باعث افزایش احساس فضای داخل اتاق شود.

همیشه سعی کنید از ایجاد شبکه نورافکن خودداری کنید زیرا این فقط باعث می شود یک اتاق صاف و کسل کننده به نظر برسد. طیف نور پس زمینه ها به اشکال مختلف و قدرت مختلف نور متناسب به خانه شما ارائه می شود. همه درخشش کمی دارند و از رنگ عالی برای اطمینان از دیده شدن خانه شما در نور واقعی برخوردار هستند.

روشنایی اتاق پذیرایی

نور تاکید
وقتی می خواهید برخی از ویژگی های اتاق نشیمن خود را برجسته کنید ، مانند یک شومینه ، دیوارهای بافت دار یا یک نقاشی مورد علاقه ، نور تاکیدی راهی برای انتخاب است. چراغ های قابل تنظیم با فرورفتگی و هدایت به نقاط مورد علاقه یا نور زیر کابینت در یک ویترین که اشیا selected انتخاب شده را برجسته می کند.

نور محیط
لوسترهای شیک ، چراغ های سقفی ، وسایل دیواری یا لامپ های قابل حمل می توانند فضایی را فراهم کنند که در اتاق نشیمن شما درخششی گرم ایجاد می کند. تابش خیره کننده را کنترل می کند و نور عمومی را فراهم می کند که باعث می شود اتاق پذیرایی احساس راحتی و جذابیت کند.

نور تزئینی
وقتی می خواهید علاقه ایجاد کنید و به اتاق پذیرایی خود درخشش دهید ، چراغ های روی میز ، آویزها و لوسترها می توانند نور تزئینی را فراهم کنند که باعث ایجاد دنج بودن و صمیمیت می شود.

نور کار
هنگامی که می خواهید کتاب بخوانید یا نیاز به نوشتن پشت میز دارید ، نورپردازی خوب به شما کمک می کند کارها را به انجام برسانید. این چراغ روشن تر می تواند یک لامپ کف با بازوی تابنده در کنار یک صندلی راحت باشد ، یا یک منبع نور مستقیم روی میز باشد.

 

بهاران دیزاین

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟