برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

art3

art3در برخی خانه ها به دلیل وجود سقف های طویل ، پنجره هایی بلند ساخته می شود که وجود این پنجره ها باعث سردرگمی در نحوه چیدمان و تزئین پنجره برای صاحب خانه می باشد .
اما استفاده از انواع پرده ها نه تنها باعث زیباتر شدن پنجره ها و جلوه بخش نمای خانه می باشد ، بلکه فوایدی از قبیل هدر نرفتن انرژی و جلوگیری از تابش شدید نور خورشید می باشد .
هم چنین خیلی از خانم ها برای جلوگیری از دیده شدن فضای داخل خانه پنجره ها را می پوشانند .
بنابراین ما در این مطلب سعی داریم نکات مهمی را برای تزئین پنجره های بلند در دکوراسیون منزل بیان کنیم تا سهمی در زیبایی بیش تر منزلتان داشته باشیم .

راه کارهای تزئین پنجره در دکوراسیون داخلی منزل

پوشش کامل پنجره ها

اگر شما جزو آن دسته ای هستید که به دنبال پوشش کامل پنجره هایتان می باشید و علاقه ای به دیده شدن محتویات خانه ندارید پیشنهاد ما این است که از پرده هایی بلند و پارچه ای استفاده کنید .
پرده های پارچه ای پوشش مناسبی برای دیده نشدن خانه می باشند .
برای این منظور استفاده از پرده های توری اگرچه زیبایی فضا را دو چندان می کند اما بازدهی مورد نظر شما را نخواهند داشت .
اگر می خواهید از این پرده ها استفاده کنید می توانید از آستر و پارچه ی زیری استفاده کنید .

پوشش چند قسمتی

برای پوشش پنجره ها هم چنین می توانید از پرده های تاشونده استفاده کنید .
اگر مشکل شما دیده شدن خانه می باشد می توانید از قسمت فوقانی پنجره صرف نظر کنید و تنها قسمت زیرین آن را که باعث دیده شدن محتویان خانه می شوند بپوشانید .
با این کار یک تیر و دو نشان زده اید .
جذابیت و خلاقیت در این طرح موج می زند و نیز مانع از بین رفتن نور خانه می شوید و این کار تا حد زیادی مانع خفگی فضای خانه می باشد .

استفاده نکردن از پرده

در برخی نقاط خانه همچون راه پله ها نیازی به استفاده از پرده برای پوشاندن پنجره نیست و برای زیباتر شدن دکوراسیون منزل می توانید از قاب های رنگی برای تزئین پنجره ها استفاده کنید .
به عنوان مثال می توانید از قاب هایی به رنگ طلایی استفاده کنید و یا از هنر ارسی سازی در ساخت پنجره ها کمک بگیرید و یک اثر هنری و سنتی پدید بیاورید .

پوشش چند لایه

برخی از خانه ها نیز از پنجره های چند لایه ای استفاده کرده اند و آن ها را طویل ساخته اند .
شما می توانید برای پوشاندن این پنجره ها از پرده در سر تا سر پنجره کمک بگیرید و یا این که از قسمت فوقانی صرف نظر کرده و تنها قسمت پایینی را با پرده بپوشانید .
هم چنین می توانید از پرده های کرکره ای استفاده کنید و در هنگامی که نیازی به پرده ندارید و هوس آفتاب گفتن کرده اید پرده ها را کنار بزنید .

پرده های برعکس

نمونه ای از پرده ها وجود دارند که تنها قسمت پایینی پنجره را می پوشانند .
یعنی قسمت بالایی پنجره باز است و شما با استفاده از این پرده ها هم جلوی دید را گرفته اید و هم مانع تابش نور به خانه نشده اید .

استفاده از گچ بری های سقفی

برای تزئین قسمت بالایی پنجره می توانید از سقف های کاذب استفاده کنید و مانع دید پوب پرده در بالای پنجره شوید و پرده های توری را از بالا تا پایین به صورت عمودی بیاویزید .

تزئین قسمت بالایی پرده

به جای استفاده از حاشیه های پایینی و رنگ های جذب کننده در قسمت پایین پرده می توانید نظر بیننده را به قسمت بالای پرده جلب کنید و از پرده هایی استفاده کنید که بالای آن ها در نزدیک سقف تزئین شده اند .

استفاده از پنجره های uv

برای کسانی که علاقه ی زیادی به استفاده از پنجره های بلند و استفاده از نور خورشید و روشنایی آن دارند پیشنهاد ما استفاده از پنجره های uv است که هم زیبایی خاصی به خانه می دهد و باعث بزرگ دیده شدن خانه است و هم جلوی تابش نور خورشید را نمی گیرد .
هم چنان که مانع آسیب مبلمان و وسایل خانه توسط نور خورشید می باشد .

برای کسب اطلاعات بیش تر با مشاورین بهاران دیزاین تماس حاصل کنید .

برای دیدن نمونه های طراحی به صفحه دکوراسیون داخلی بروید

 

admin

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟