برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

معماری Ranch

معماری Ranch

معماری Ranch یک سبک منحصر به فرد آمریکایی در ساخت خانه است. خانه هایی به سبک دامداری با نمای کم ، اما گسترده و چیدمان باز ، تکنیک های مدرن ساختمان را با فضاهای باز و گسترده مرتبط با غرب آمریکا ترکیب کرده و یک سبک معمولی را ایجاد می کنند که امروزه نیز معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد.

خانه های سبک معماری Ranch طی یک قرن گذشته دوره های محبوبیتی را پشت سر گذاشته اند ، اما بسیاری از عناصر معماری اصلی خود را حفظ کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخچه خانه های دامداری ، افزایش محبوبیت آنها در آمریکا و ویژگی های ساختمان و طراحی منحصر به فرد در دامداری ها ، این مطلب را بخوانید.

معماری Ranch
تاریخچه معماری Ranch

خانه هایی که به سبک دامداری برای اولین بار در دهه 1920 ظاهر شدند ، در بین خانواده های طبقه متوسط ​​پس از جنگ بسیار محبوب شدند و از دهه 1940 تا 1970 همچنان محبوب بودند.

در این مدت ، مسکن تراکت، نوعی توسعه مسکن که چندین قطعه کوچکتر را در یک زمین بزرگ قرار می دهد، نیز شروع به تعریف حومه آمریکا کرد. بر این اساس ، در توسعه مسکن تراکت در سراسر کشور خانه های زیادی به سبک دامداری پیدا خواهید کرد.

خانه های به سبک معماری Ranch از دهه 1920 به عنوان یک سبک محبوب در سراسر ایالات متحده باقی مانده اند ، اما اولین رونق عمده در جنوب غربی آمریکا رخ داده است. پس از جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم ، ایالاتی مانند آریزونا ، تگزاس ، نیومکزیکو و مناطقی از کالیفرنیا هجوم گسترده ای از ساکنان را به دنبال خانه های خانوادگی با قیمت مناسب تجربه کردند.

خانه های اصلی به سبک معماری Ranch که از دهه 1920 به وجود آمد از نظر طراحی کاملاً ساده و اساسی بودند. در طی دهه 1960 ، بسیاری از خانه های دامداری – به ویژه در ایالت های کمربند آفتابی ، مانند فلوریدا ، جورجیا ، آلاباما ، لوئیزیانا ، تگزاس ، آریزونا و نیومکزیکو – با ویژگی ها و مفاهیم معماری آراسته تر ساخته شده اند.

برخی از این عناصر طراحی شامل خطوط مختلف سقف ، سقف کلیسای جامع و اتاق های سطح تقسیم شده یا سطح غرق شده بودند. این تغییر در سبک معماری مزرعه همزمان با ظهور خانه های مدرن در اواسط قرن ، که دارای بسیاری از عناصر معماری و تزئینات مشترک هستند ، و همچنین تمایل به بیرون آوردن فضای داخلی دارند.

محبوبیت خانه های به سبک دامداری در دهه 1980 و 1990 کاهش یافت ، زمانی که سبک های ساختمانی کلاسیک و سنتی (مانند استعمار) محبوبیت بیشتری پیدا کردند. با این وجود خانه های مرتع تقریباً یک قرن در بین خریداران مسکن و خانه سازان همچنان محبوبیت داشته است. امروزه ، معماری Ranch تجدید حیات دیگری را تجربه کرده است – این بار به عنوان خانه های سفارشی برای نسل جوان.

جهش از مزرعه های ساده و بدون تزئین مزرعه در دهه 1920 ، به خانه های مزرعه ای مزرعه و مزین در دهه 1960 و امروز – این سبک بسیاری از عناصر اصلی خود را حفظ کرده است. برخی از ویژگی های مشترک خانه های به سبک معماری Ranch عبارتند از:

معماری Ranch

دامداری ها با الهام از خانه های ساده و کم دام و مزرعه در غرب آمریکا ، فقط یک طبقه هستند. با این حال ، مزرعه ها و مزرعه های سطح تقسیم شده با اتاق های غرق شده در طول دهه های 1950 و 1960 محبوب شدند.

اکثر خانه های مزرعه کلاسیک مانند یک “L” یا “U” بزرگ ، دارای فضای زندگی از اتاق خواب تقسیم شده اند.

با توجه به نشانه دیگری از مزرعه های کار ، خانه معماری Ranch اغلب دارای اتاق های باز و گسترده ای هستند که فضاهای مختلف زندگی را با هم ترکیب می کنند. کلیف می معمار پیشگام دامداری اغلب خانه هایی می ساخت که فقط یک اتاق عمق داشتند ، بنابراین در هر فضایی می توانست به فضای بیرون دسترسی پیدا کند ، در حالی که به نور خورشید و هوای خنک اجازه ورود می دهد.

مانند خانه های مدرن اواسط قرن ، خانه های معماری Ranch به گونه ای طراحی شده اند که به فضای باز می آیند.
خانه هایی به معماری Ranch که با پنجره های بزرگ و درهای شیشه ای کشویی ساخته شده اند ، دسترسی به فضای زندگی بیرونی را آسان می کنند. به علاوه ، این ویژگی های معماری اجازه می دهد نور بیشتری به خانه وارد شود.

یکی دیگر از ویژگی های مشترک با خانه های مدرن اواسط قرن ، خانه های مزرعه تأکید زیادی بر حیاط خانه ، پاسیو و سایر مکان های زندگی در فضای باز دارند.
قبل از خانه های مزرعه داری ، بسیاری از خانه های ساخت آمریکا دارای یک ایوان بزرگ جلویی بودند. با این حال ، در گاوداری ها حیاط خانه و پاسیو اختصاصی ارائه می شد.

ظهور خانه های به سبک معماری Ranch همزمان با ظهور حومه آمریکا بود. بر این اساس ، ساکنان حومه شهر نیاز به خانه هایی داشتند که بتواند حداقل یک اتومبیل را در خود جای دهد ، اما به طور معمول ، دو خانه. گاراژهای دو ماشین متصل ، مترادف با معماری Ranch شدند.

 

بهاران دیزاین

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟