برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

Hacienda Architecture

معماری Hacienda

مشهورترین آنها به دلیل دیوارهای گچ بری سفید ، کاشی های سقفی سفالی قرمز و استفاده از وسایل چوبی سنگین و روستایی ، خانه هایی به سبک  دهه های گذشته در جنوب غربی ایالات متحده آمریکا – همچنین کالیفرنیا و فلوریدا – بسیار محبوب بوده اند. معماری hacienda که از ویژگی های بسیاری با معماری استعمار اسپانیا ، معماری اسپانیایی و معماری احیای استعمار اسپانیا برخوردار است ، سابقه طولانی در کشورهایی مانند اسپانیا و مکزیک دارد ، اما از سال های 1600 تا اواسط 1800 به ایالات متحده راه پیدا کرد.

اگرچه نزدیک به چهارصد سال در ایالات متحده خانه های به سبک حاشیه محبوب بوده است ، اما معماری حاشیه امروزی بسیاری از عناصر اصلی را حفظ کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معماری hacienda ، از جمله تاریخچه و عناصر معماری لازم ، ادامه مطلب را بخوانید.

معماری Hacienda

تاریخچه معماری Hacienda

معماری Hacienda در اسپانیا و مکزیک اصل است ، جایی که یک سبک معماری سنتی با تکنیک های سنتی ساختمان در نظر گرفته می شود. قدمت قریب به چهارصد سال قبل ، خانه های سبک حاشیه نیز در ایالات متحده سابقه طولانی دارند. بین سالهای 1600 و اواسط 1800 ، مهاجران اسپانیایی خانه های خود را در ایالت هایی مانند کالیفرنیا ، آریزونا ، نیومکزیکو و فلوریدا ساختند زیرا در آنها آب و هوای گرمتر و خشک تری شبیه به کشور های خود داشتند.

از آنجا که مهاجران اسپانیایی مناطقی با آب و هوای مشابه اسپانیا و مکزیک را انتخاب کردند ، آنها توانستند سبک های سنتی خود را در ساخت خانه اجرا کنند، با منابع زیادی که در اسپانیا ، مکزیک و آب و هوای گرمتر در ایالات متحده موجود بود. برخی از منابع مشترک شامل  خشت ، ساخته شده از کاه و خاک رس (با گچ سفید تمام شده) و خاک رس قرمز برای کاشی های برجسته برج حاشیه بود.

دوره استعمار اسپانیا در اواسط دهه 1800 به پایان رسید ، اما خانه هایی به سبک حاشیه سنتی به عنوان یک سبک معماری محبوب در میان سازندگان خانه باقی مانده است. در طول دهه 1900 ، بسیاری از سازندگان خانه ها ترجیح دادند خانه های خود را با مواد سنتی مانند خشت و خاک رس بسازند ، نه اینکه از آنها به دلیل ضرورت استفاده کنند. در این مدت ، سبک های منطقه ای در خانه های حاشیه ظهور پیدا کرده اند ، اما هنوز هم بسیاری از عناصر اصلی را دارند.

عناصر ضروری معماری Hacienda
همانطور که قبلاً ذکر شد ، ممکن است برخی از تفاوت های جغرافیایی را در خانه های سبک حاشیه در سراسر کشور پیدا کنید ، اما بسیاری از آنها عناصر اصلی را حفظ کرده اند. برخی از ویژگی های معماری hacienda عبارتند از:

معماری Hacienda

کاشی های سقف خشت قرمز
یکی از قابل تشخیص ترین خصوصیات یک خانه به سبک حاشیه ، سقف کم ارتفاع با کاشی های سفالی دست ساز و قرمز است. کاشی ها به شکل نیمی از لوله هستند ، بنابراین می توانند هوای خنک را گرفته و به خانه منتقل شوند. از آنجا که سقف های سفالی مستعد نشت هستند ، برای محیط های گرم و خشک که در آن معماری حاشیه دیده می شود ، مناسب ترین آنها هستند.

دیوارهای گچ سفید
خانه های سنتی آیین همیشه دارای دیوارهای ضخیم و خشتی با گچ سفید بود. علاوه بر این که خشت یک ماده ساختمانی است که به راحتی در دسترس است ، دیوارهای ضخیم و سفید برای آب و هوای گرم و آفتابی ایده آل هستند. در روزهای آفتابی ، دیوارها می توانند هوای خنک را حفظ کنند. در شب ، آنها به آرامی گرمای جذب شده از خورشید را به خانه منتقل می کنند.

وسایل چوبی روستایی
درهای چوبی سنگین و تیرهای چوبی در معرض ، معمولاً عناصری هستند که در خانه هایی به سبک حاشیه استفاده می شوند. از آنجا که دیوارهای گچ بری اغلب با تزئینات چوبی به پایان نمی رسند ، از تیرهای در معرض به عنوان تکیه گاه های دیواری و سقفی استفاده می شود. علاوه بر این ، آنها گرما و بافت را به دیوارهای داخلی و خارجی ساده حاشیه اضافه می کنند.

پنجره کوچک
بیشتر خانه های به سبک حاشیه پنجره های بسیار کمی و بسیار کوچکی دارند. چرا؟ داشتن تنها چند پنجره کوچک باعث می شود نسیمی خنک به خانه وارد شود ، اما از گرم شدن بیش از حد نور مستقیم خورشید جلوگیری می کند. اگرچه خانه های سنتی آیین پنجره های شیشه ای در پنجره های خود ندارند ، اما بعید است که بسیاری از حاشیه های امروزی بدون آنها را پیدا کنید. از پنجره های کوچک ، یک نوار سبک ، اغلب برای تزئین پنجره های حاشیه استفاده می شود.

حیاط ها
داخلی یا خارجی آن ، حیاط یکی از عناصر اصلی معماری آیین نامه است. خانه های سنتی حاشیه حیاط در مرکز خانه دارند، بنابراین صاحبان می توانند در داخل یا خارج از خانه آشپزی کنند ، در حالی که مقداری از گرمای تولید شده توسط پخت و پز را آزاد می کنند – اما حیاط های امروزی معمولاً در کنار یا پشت خانه هستند.

بهاران دیزاین

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟