برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

فرش در چیدمان منزل

فرش در چیدمان منزل

فرش یک ماده افزودنی معمول در کف سطح سخت مانند چوب سخت ، ورقه ورقه یا کاشی است. حتی می توان آن را روی  دیوار گذاشت. دلایل بی شماری برای محبوبیت بسیار زیاد فرشها وجود دارد و با این وجود برخی از افراد در مورد اینکه آیا باید کفهای زیبای خود را با یک فرش بپوشانند مطمئن نیستند.

شاید بارزترین دلیل داشتن فرش ، ظاهر آن باشد. فرشها یک روش منحصر به فرد برای جمع کردن تمام عناصر یک اتاق است، به عنوان مثال ، آنها می توانند رنگ های مختلفی را که در دکوراسیون استفاده می شود جمع کنند.

اما مزایای فرش ها بسیار فراتر از مدل است. اگر مطمئن نیستید که یک فرش مناسب فضای شماست ، پس ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که فرشها چگونه می توانند فضا را بهبود بخشند و فرش در چیدمان منزل چه نقش بسزایی دارد.

فرش در چیدمان منزل

کاهش سر و صدا
یک فرش در چیدمان منزل باعث کاهش قابل توجه صدا در فضای شما می شود. فرش نه تنها از کف ساکت است بلکه صدا را نیز از هوا جذب می کند. آیا متوجه شده اید که اتاق شما پژواکی جزئی دارد؟ به این دلیل که کف سطح سخت به همان روشی که فرش جذب می کند صدا را جذب نمی کند. یک فرش را پهن کنید، و تفاوت را گوش دهید.

آسایش
هیچ رازی نیست که فرش نسبت به چوب سخت یا کاشی بسیار نرم است و اکثر مردم با این جمله که فرش راحت تر از کف سطح سخت است موافقت می کنند. فرش نه تنها در اثر لمس بر روی پوست شما نرمتر احساس می شود ، بلکه نرمی آن باعث انعطاف پذیری آن می شود و این باعث می شود که فرش بتواند برخی از تأثیرات قدم های شما را جذب کند. این به معنای واقعی کلمه مقداری از فشار را از بدن شما می گیرد.

گرما
فرش علاوه بر نرمتر ، گرمتر از کفپوش سطح سخت است. از مقدار عایق بندی بیشتری برخوردار است ، خصوصاً اگر دارای زیرانداز زیر فرش باشد. این مورد در کل خانه اعمال می شود اما در زیرزمین ها ، جایی که کف می تواند کاملا سرد باشد ، مورد استقبال قرار می گیرد.

اولین مورد این است که ، اگر یک فرش مناسب قرار داده شود. به عنوان مثال ، فرش اتاق نشیمن باید به اندازه کافی بزرگ باشد که مبلمان اصلی (مبل ، صندلی عشق ، صندلی و میز قهوه) همه روی فرش نشسته باشند ، یا حداقل پایه های جلویی آن روی فرش قرار داشته باشد. بدون فرش ، احساس می شود که مبلمان در اتاق “شناور” است.

دلیل دوم که فرشها به زمین کمک می کنند این است که محل استراحت هم برای بدن و هم برای انرژی فراهم می کنند. اگر به فنگ شویی عقیده دارید ، یا حتی اگر بصورت شهودی آن را حس کنید ، یک فرش باعث کند شدن انرژی جریان یافته در خانه می شود. انرژی به سرعت از طریق سطوح سخت و کندتر از روی سطوح نرم حرکت می کند.

انرژی با جریان سریع می تواند احساس تحریک پذیری یا اضطراب ایجاد کند ، بنابراین بدون هیچ چیزی برای کاهش سرعت جریان انرژی ، فضا تا حدودی آشفته احساس می شود. یک فرش با کاهش سرعت انرژی ، احساس آرامش را به فضا وارد می کند.

فرش در چیدمان منزل

آلرژی
گرچه به نظر می رسد ضد شهودی باشد ، اما فرش در واقع می تواند تأثیر مثبتی بر آلرژی های موجود در خانه بگذارد. سالها به کسانی که آلرژی داشتند ، توصیه می شد همه فرشها را از خانه بردارند ، به این دلیل که فرش مواد آلرژی زا را به دام می اندازد. مطالعات متعدد اخیر نشان داده است که فرش برای مبتلایان به آلرژی مفید است زیرا مواد آلرژی زا را به دام می اندازد.

در نتیجه آنها را از هوای محل تنفس خارج می کند. اگر در خانه فرش ندارید و از آلرژی یا سایر شرایط تنفسی رنج می برید ، ممکن است کشف کنید که یک فرش به رفع برخی از مشکلات کمک می کندو فرش در چیدمان منزل نقش کلیدی دارد.

فرش را انتخاب کنید
داشتن فرش مزایای بسیاری دارد که فراتر از ظاهر است و فرش در چیدمان منزل خیلی مهم است ، اگرچه قطعاً ظاهر و سبک فضا عامل بزرگی است. اگر تصمیم گرفته اید که فرش منطقه ای برای فضای شما منطقی باشد ، از این نکات در مورد انتخاب فرش مناسب استفاده کنید.

بهاران دیزاین

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟