برخی پروژه ها

اطلاعات تماس

اگر به دنیای طراحی دکوراسیون داخلی محیط زندگی خود و همین طور زیبا سازی آن علاقه دارید توصیه می کنم این مقاله را بخوانید .
در شرایطی که انسان از ابتدا تا کنون به دنبال آرامش است به خصوص در جایی که بیشتر وقت و عمر خود را میگذراند امروزه بسیاری در حال روی آوردن به طراحی و معماری دکوراسیون داخلی هستند .
این که بسیاری از انرژی های از دست رفته در محیطی مثل خانه ، مهمانی ها ، گپ زدن ها و بسیاری از کارهای از این قبیل که باعث به دست آوردن نیرو و هیجان زندگی کردن می شود ، موجب شده تا بخواهیم فضای اطرافمان را زیبا و جذاب بسازیم .
این مبحث حتی در بسیاری از دانشگاه ها تدریس می شود . طراحان الگوها و ایده های مختلفی مثل کلاسیک و غیر کلاسیک را در به کار میگیرند . معماری قدیم مملو از ریزه کاری و به کارگیری خلاقیت هاست . کاشی کاری ها و تزئینات داخلی همراه تناسب خویش با رنگ ها در روح و جسم فضا محیطی فوق العاده رمز آلود را فراهم کرده است .
آن چه که موجب موفقیت یک طراح داخلی می شود ، ترکیب عملکرد با زیبایی است . حتی با وجود پیچیدگی کار آن هایی که عملکردشان به خوبی پیش می رود ذوق و شادی زیادی را تجربه می کنند.

7 مورد از موارد لازم در طراحی دکوراسیون 

عملکرد
اولین موضوع قابل بحث و پر اهمیت در اجرای یک طرح عملکرد و چگونگی استفاده از فضای داخلی می باشد .
یک خانه دارای قسمت هایی مثل اتاق نشیمن ، آشپزخانه ، راهرو ، اتاق خواب و … است . لازم است با هوشمندی در انتخاب نحوه ی چیدمان مبل و نور پردازی این قسمت ها را به بهترین نحو آراسته و از یک دیگر متمایز کنیم .
افراد
خصوصیات افراد ، ویژگی های شخصیتی و شرایط آن ها از لحاظ سنی و موارد دیگر تاثیر به سزایی در طراحی محیط اطراف دارد . برای مثال چیدمان خانه ای که دارای فرزند کوچک هستند مسلما باید متفاوت با خانه ی بدون فرزند باشد .
و یا خانه ی فرد مجرد با خانه ی فرد متاهل نیز چیدمانی متفاوت دارد .
آسایش
داشتن آرامش در فضای کاری یا خانه امر مهمی در طراحی دکوراسیون به شمارمی رود . در نظر گرفتن زیبایی بدون قابل استفاده بودن مکان موجب طاقت فرسا شدن محیط می شود .
ویژگی ها
در نظر گرفتن ویژگی های نورپردازی و معماری ساختمان باید قبل از شروع به تزئین مکان مورد نظر باید انجام شود . بهتر است که برای دقیق تر شدن این مرحله یک نقشه از معماری بنا تهیه شود .
نور
مکان هایی که دارای نور طبیعی هستند و نقاطی که نور کم تری دارند باید بررسی شوند تا تعداد آباژور ها و چراغ های لازم مشخص شود و در جای مناسبی تعبیه شود .
سطوح
توجه به سقف ، دیوار و کف اتاق موجب استفاده از پرده ها ، روکش مبل ، در و پنجره ها ی مناسب می شود چرا که رنگ ها ی تند و نقوش در هم باعث کوچک جلوه دادن محیط می شود .
کنترل خیرگی چشم
به منظور جلوگیری از خیرگی چشم که به دلیل وجود منابع نوری در زوایای نا مناسب اتفاق می افتد ، باید به این موضوع توجه زیادی شود .
موارد دیگری وجود دارد که به طراحی بهتر کمک می کنند که ما سعی کردیم به مختصری ازآنها بپرداختیم ، امیدواریم که راهنمایی ها موثرر واقع شده باشد .
 جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران بهاران دیزاین تماس حاصل فرمایید .

admin

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
مشاوره
سلام.
نیاز به مشاوره دارید؟